Polish English German Russian
mapa atrakcji

Bułgaria – bałkański folklor w niskiej cenie

Zwiększ / zmniejsz:
BułgariaJest kilka stałych kierunków wakacyjnych, które obierają Polacy, a wśród nich jeden szczególnie godny polecenia – Bułgaria. Urlop w tym miejscu to gwarancja wspaniałej pogody, niskich kosztów i zetknięcia się z przepięknymi zabytkami kultury bizantyjskiej.

Piękne plaże i wypoczynek w spa

Bułgaria jest położona nad Morzem Czerwonym, w południowo-wschodniej części Europy. Linia brzegowa kraju ciągnie się przez 400 km i jest bardzo różnorodna – znajdziemy tutaj zarówno duże piaszczyste plaże, jak i skalne klify. Przez większość roku można się tutaj cieszyć wspaniałą, ciepłą pogodą; latem średnia temperatura powietrza wynosi 26 stopni, zaś wody 22.

Zamiast plaży możemy także wybrać jeden z licznych ośrodków spa, gdzie do innowacyjnych zabiegów używane są produkty naturalne oraz olejki lawendowe i różane. Bułgaria jest znana także z dużej liczby źródeł mineralnych – w całym kraju znajduje się ich aż 2000!

Ślady kultury bizantyjskiej

W całym kraju zachowało się wiele zabytków, świadczących o bogatej historii kraju. Na południu Bułgarii znajduje się jedno z najstarszych miast Europy – Nesebar. Jest ono na tyle piękne i warte ocalenia, że zostało wpisane na listę rezerwatów architektoniczno-archeologicznych oraz na listę UNESCO. Innym miastem znanym z starożytnych zabytków jest Sozopol. A to wszystko zaledwie kilka kroków od piaszczystych plaż.

Atrakcyjne ceny

Wczasy w Bułgarii są wyjątkowo tanie – przykładowo za tygodniowy pobyt w hotelu z czterema gwiazdkami zapłacimy ok. 1500 zł. Wyjazd taki szczególnie się opłaci, jeśli skorzystamy z oferty last minute, czyli promocyjnej ceny na kilka lub kilkanaście dni przed turnusem.

Sam pobyt w tym kraju także nie kosztuje zbyt wiele – bułgarska waluta kosztuje trochę ponad 2 zł, a przykładowo za obiad na mieście zapłacimy ok. 10 lewów. Warto spróbować miejscowych specjałów zamiast stołować się w hotelowych restauracjach, bowiem bułgarska kuchnia należy do jednej z najsmaczniejszych na całym kontynencie. W różnych regionach kraju produkuje się także pyszne wina – za dobrej jakości napój zapłacimy nieco powyżej 5 lewów.

Reklama

Reklama W Odtur

Partnerzy