Polish English German Russian
mapa atrakcji

Tanie noclegi we Wrocławiu - na co zwrócić uwagę?

Zwiększ / zmniejsz:
Ciekawe miejsca we Wrocławiu, które warto zobaczyćTanie noclegi we Wrocławiu przyciągają co miesiąc kolejne rzesze turystów, dla których najważniejsze nie jest spędzanie czasu w drogim hotelu, lecz aktywne poznawanie odwiedzanego miasta. W oferujących je hostelach możemy nie tylko tanio przenocować, lecz także poznać dziesiątki ciekawych osób z całego świata, które akurat również znalazły się we Wrocławiu w tym samym czasie, co my. Dowiedz się więcej o noclegach w stolicy Dolnego Śląska!


Czy klientów wrocławskich hosteli przyciąga tylko oferta tanich noclegów?

Jak zapewniają pracownicy Hostelu Trzy Kolory, klienci korzystający z tanich noclegów oferowanych przez wrocławskie hostele nie kierują się wyłącznie kosztami pobytu. W odróżnieniu od hotelu, w którym za pobyt zapłacimy nawet kilkakrotnie więcej, ale pozostali goście pozostaną dla nas całkowicie obcy, w hostelu możemy nawiązać liczne ciekawe znajomości i spędzić czas w gronie osób przebywających we Wrocławiu w tym samym czasie, co my. Dlatego jeżeli zależy nam nie tylko na niskich cenach noclegów, lecz również na spędzeniu czasu wśród otwartych ludzi z różnych środowisk, powinniśmy rozważyć oferty wrocławskich hosteli. Z ich usług na co dzień korzystają zarówno nasi rodzimi turyści czy osoby podróżujące w celach biznesowych, jak również liczni obcokrajowcy, pochodzący z różnych krajów całego świata. Ze względu na niskie koszty, hostele są najczęściej wybieranymi noclegami przez tak zwanych backpackersów. Mianem tym określa się osoby podróżujące po świecie z niewielkim bagażem, zwykle właśnie w postaci plecaka. Ich celem jest zwiedzenie setek różnych miejsc po jak najniższych kosztach, a także zapoznanie się z lokalnymi mieszkańcami i innymi podróżnikami, których spotkać mogą właśnie we wrocławskich hostelach.

Tanie noclegi we Wrocławiu jako okazja do zwiedzenia okolicy? Poznaj atrakcje mniej znanych przedmieść i okolicznych miejscowości!

Wynajem taniego noclegu we Wrocławiu to szansa nie tylko na to, aby zwiedzić samo miasto, lecz również jego bliższą i dalszą okolicę. Mając zapewniony nocleg w sercu Wrocławia, możemy bowiem z łatwością zorganizować sobie jedną lub nawet kilka wycieczek w nieco bardziej oddalone od centrum zakątki miasta lub nawet poza nie. Z pewnością nie zabraknie nam tu atrakcji! Poniżej przedstawiamy jeden z najciekawszych i zdecydowanie warty odwiedzenia zabytek znajdujący się w nieco większej odległości od centrum, do którego jednak z łatwością dojedziemy tramwajem lub autobusem miejskim.

Leśnica i Centrum Kultury Zamek

Pętla tramwajowa w Leśnicy zlokalizowana jest niecałe trzy minuty pieszo od najważniejszej atrakcji tej części miasta, a mianowicie od Centrum Kultury Zamek. Mieści się ono w dawnej książęcej siedzibie, należącej zapewne jeszcze w XII wieku do Piastów Śląskich. Po licznych przebudowach i zniszczeniach zachowała się co prawda tylko bryła budynku wraz z przyległym kompleksem parkowym, jednak nawet i to budzi podziw i zdecydowanie warte jest naszej uwagi. W Zamku odbywają się dziś liczne wydarzenia kulturalne, takie jak wystawy sztuki, spektakle i koncerty. Co roku organizowane są tu też Dni Fantastyki, obchody nocy świętojańskiej, Jarmark Jadwiżański oraz Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa.

Publikacja: insane.agency

Reklama

Reklama W Odtur

Partnerzy