Polish English German Russian
mapa atrakcji

Skomplikowane wyjścia do restauracji

Zwiększ / zmniejsz:
Wyjście do restauracjiGdy chcemy spotkać się ze znajomymi lub porozmawiać na spokojnie o planach w biznesie z potencjalnymi partnerami - udajemy się do restauracji.

Restauracja to takie miejsce, które widziało chyba wszystko - od pierwszych miłości, przez wyrzucanie sobie nawzajem wzajemnych błędów i porażek, aż do napadów z bronią w ręku. Jest to takie miejsce, które wydaje się naturalnym wyborem w różnych, kompletnie odmiennych dziedzinach życia i to właśnie dlatego jest tak bardzo zaznajomione z ludźmi w różnych sytuacjach - można pokusić się o stwierdzenie, że jest ekspertem od ich natury - a na pewno byłoby, gdyby, jak człowiek, uczyło się poprzez obserwacje i wyciągało wnioski.

W wyjściu do restauracji jest wiele niuansów, wiedza o których będzie działała na naszą korzyść, a niewiedza wręcz przeciwnie. Musimy być świadomi tego, czy to my zapraszamy do restauracji, czy to my jesteśmy zapraszani. Dobrze znać osobę, z którą się tam spotkamy - przede wszystkim cechy takie, jak płeć, wiek oraz status w wykonywanej pracy (ważne przy spotkaniach biznesowych) - od tego będzie zależało nasze wzajemne zachowywanie się względem siebie. Jeśli zabieramy osobę towarzyszącą, gdyż spotkanie prowadzone będzie w większym gronie - dobrze pomyśleć o osobie, która nie tylko będzie nam bliska, ale także będzie potrafiła się odpowiednio zachować i, w przypadku spotkań negocjacyjnych, będzie grała umiejętnie po naszej stronie. To wszystko nie ma prawie znaczenia, jeśli wychodzimy do restauracji spotkać się niezobowiązująco ze znajomymi, ale czasem jest kluczowe i może decydować o naszej przyszłości - a często także przyszłości innych ludzi, gdy jest to spotkanie polityczne.

Dobrze znać jakieś restauracje w Warszawie, gdyż stolica oferuje mnóstwo możliwości, a w przypadku ważnych spotkać to właśnie tam pewnie trafimy. Gdy czeka nas rozmowa z partnerami zza granicy, warto zabrać ich w miejsce, które pokaże to, co najlepsze ma do zaoferowania kuchnia polska. Wyjątkiem będzie sytuacja, jeśli wiemy, że nasz partner nie jest jej miłośnikiem - wtedy nie ma potrzeby zmieniać jego przekonań - nie od tego są takie spotkania, a fakt naciskania w sprawie niezwiązanej z celem wspólnej kolacji może tylko przysłużyć się negatywnie.

Reklama

Reklama W Odtur

Partnerzy