Polish English German Russian
mapa atrakcji

Olsztyn

Zwiększ / zmniejsz:
Oblężenie Olsztyna 2011
Oblężenie Olsztyna 2011
Zwiększ / zmniejsz:
Oblężenie Olsztyna 2011
Oblężenie Olsztyna 2011

Lokalizacja

Lokalizacja

Państwo: Polska
Województwo: śląskie
Powiat: częstochowski
Miejscowość: Olsztyn
GPS: N 50° 44' 56.97" E 19° 16' 23.43"

Reportaże

Reportaże

Oblężenie Olsztyna 2011

Impreza rozpoczęła się o godzinie 11:00 na placu pod zamkiem w Olsztynie. Niedługo po rozpoczęciu przemaszerowała parada rycerska do kościoła parafialnego. Od godziny 14:00 rozpoczęły się prawdziwe atrakcje dla uczestników imprezy. Można było obserwować zmagania o w turnieju o szablę Kaspra Karlińskiego, jak również obserwować rywalizację w turnieju łuczniczym oraz w turnieju zapasów.

Inne atrakcje jakie czekały na gości odwiedzających zamek w tym dniu to chociażby pokazy sokolników, którym deszcz dał się we znaki i znacznie utrudnił pokazy. Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy artyleryjskie, które ze względu na spory huk i dużą ilość dymu zawsze zwracały uwagę widzów.

Na dzieci czekały darmowe atrakcje jak plac zabaw, wioska rycerska czy wypiek chleba.

Od około godziny 17:00 deszcz znacznie uprzykrzył życie uczestnikom imprezy jak i organizatorom. W związku z niesłabnącym deszczem długo oczekiwana inscenizacja szturmu zamku olsztyńskiego niestety nie doszła do skutku. Organizatorzy w obawie o bezpieczeństwo rekonstruktorów (śliski teren, na którym miała odbyć się rekonstrukcja) odwołali główny punkt imprezy.

Po godzinie 19:00 przybył pod zamek olsztyński Marszałek Województwa Śląskiego, który wręczył szablę zwycięscy turnieju o szablę Kaspra Karlińskiego. Po tej chwili nastąpił pokaz artyleryjski oraz pokaz broni palnej w akcji. Można było obserwować jeszcze krótkie pojedynki szermierzy z grup rekonstrukcyjnych. Wszystko to odbywało się już w mniejszym lub większym deszczu.

Na tym praktycznie zakończyła się impreza, gdyż warunki pogodowe "przegoniły" większość jej uczestników... Mamy nadzieję, że w przyszłym roku kolejny turniej pod zamkiem w Olsztynie odbędzie się przy zdecydowanie lepszych warunkach pogodowych.

Galeria zdjęć

Galeria zdjęć

Oblężenie Olsztyna 2011
fot. Grzegorz Marszałek (2011-08-07)

Reklama

Reklama W Odtur

Partnerzy