Polish English German Russian
mapa atrakcji

Manewry Śląskie

Zwiększ / zmniejsz:
Manewry Śląskie
Manewry Śląskie
Zwiększ / zmniejsz:
Manewry Śląskie
Manewry Śląskie

Lokalizacja

Lokalizacja

Państwo: Polska
Województwo: śląskie
Powiat: bytomski i tarnogórski
Miejscowość: Bytom, Radzionków, Tarnowskie Góry
Pozycja GPS bazy (Bytom Dolomity - Lazarówka): N 50° 24' 20.57" E 18° 51' 36.25"

Dojazd, zwiedzanie

Dojazd, zwiedzanie

Baza "Manewrów Śląskich" znajduje się w Bytomiu Dolomitach (Lazarówka) niedaleko ośrodka Dolomity Sportowa Dolina (całorocznego stoku narciarskiego). Do tego rejonu dostaniemy się od strony Tarnowskich Gór lub Bytomia droga krajową nr 11 (ul. Strzelców Bytomskich), z której to drogi należy skręcić w ul. Łokietka (drogowskazy na Dolomity Sportowa Dolina). Po przejechaniu przejazdu kolei wąskotorowej (ok. 300 m), po prawej stronie znajduje się podjazd z płyt betonowych na parking przy stoku narciarskim. Podążamy tą drogą wykonaną z ułożonych płyt betonowych i przejeżdżamy za restauracją w Dolomitach Sportowej Dolinie. Jedziemy dalej ciągle tą drogą jeszcze około 400 metrów i dotrzemy do bazy "Manewrów Śląskich".

Możliwy jest również dojazd z drugiej strony. W tym celu z drogi nr 11 (Tarnowskie Góry - Bytom) należy skręcić w ul. Lazarówka. Po przejechaniu tą drogą około 300 metrów na rozwidleniu skręcamy lekko w lewo i po około 200 metrach docieramy do bay "Manewrów Śląskich".

Ponadto w czasie "Manewrów Śląskich" odbywa się przejazd pojazdów militarnych z Bytomia (Plac Jana III Sobieskiego przy Muzeum Górnośląskim), do Radzionkowa (Plac Jana Pawła II), a następnie na rynek w Tarnowskich Górach.

Galeria zdjęć

Galeria zdjęć

Manewry Śląskie 2010
fot. Grzegorz Marszałek (2010-06-12)

Reklama

Reklama W Odtur

Partnerzy