Polish English German Russian
mapa atrakcji

Eratyki i papierowe rzeźby w Dusznikach Zdroju

Zwiększ / zmniejsz:
Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju zimową porąRok 2018 Muzeum Papiernictwa inauguruje wystawą Tomasza Westrycha „Signum Temporis” („Znak czasu”), której wernisaż odbędzie się 19 stycznia o godz.16.00.

Ekspozycja prezentuje dzieła wykonane z papieru. Trzon kolekcji stanowią „Eratyki”, rzeźby inspirowane naturą, w tym przypadku kamieniem (eratyk = fragment skały litej, przeniesiony przez lądolód; głaz narzutowy), który bardzo często przybiera kształt ludzkiej głowy. Wystawie towarzyszy film prezentujący sposób postawania prac artysty.

Ekspozycja dostępna będzie dla zwiedzających do 15 lipca 2018 r.

Tomasz Westrych - absolwent Akademii Sztuk Pięknych im. J. Matejki w Krakowie (Wydział Rzeźby, 1993). Stopień doktora uzyskał na macierzystej uczelni w 2005 roku. Tworzy rzeźby z terakoty i papierowe płaskorzeźby. Obecnie pracuje jako adiunkt w I‐ej Pracowni Rzeźby na Wydziale Architektury Wnętrz ASP w Krakowie.

Wystawa organizowana jest w ramach obchodów Jubileuszu 50-lecia Muzeum Papiernictwa (1968-2018).

Kuratorem ekspozycji jest Dorota Zielińska-Pytlowany.


Ponadto informujemy, że Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju będzie czynnne dłużej podczas ferii.

Czerpanie papieru to atrakcja, której nie można pominąć podczas podroży po Dolnym Śląsku. Jedyny czynny młyn papierniczy w Polsce znajduje się w Dusznikach-Zdroju, tuż przy drodze międzynarodowej E67. Miejsce nazywane „magicznym”, mieści w swoich wnętrzach Muzeum Papiernictwa i niezwykłą halę produkcyjną, w której chętni mogą samodzielnie wykonać kartki papieru, a nawet odbić swoją dłoń w papierze. Z okazji trwania ferii zimowych wydłużyliśmy godziny otwarcia: poniedziałek – piątek od 9:00 do 18:00, soboty od 9:00 do 17:00, niedziele od 9:00 do 15:00 (warsztaty odbywają się od poniedziałku do soboty, ostatnie – na godzinę przed zamknięciem Muzeum).
Ponadto udostępniamy zwiedzającym wystawę czasową „Ekslibrisy Europy”, prezentującą ok. 200 ekslibrisów=księgoznaków, pochodzących z prywatnej kolekcji Andrzeja Włodarskiego, introligatora, bibliofila, konserwatora książek.
19 stycznia o godz. 16.00 otworzymy również wystawę „Signum Temporis”. Ekspozycja prezentuje rzeźby wykonane z papieru autorstwa krakowskiego artysty Tomasza Westrycha. Wystawa realizowana jest w ramach obchodów „Jubileuszu 50-lecia Muzeum Papiernictwa. 1968-2018”.
Szczegóły na www.muzeumpapiernictwa.pl. Zapraszamy.

Informacja z Muzeum Papiernictwa

Marta Nowicka
Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju

Reklama

Reklama W Odtur

Partnerzy