Polish English German Russian
mapa atrakcji

Zakończono kolejny etap prac na Tenczynie, jest szansa na kontynuowanie renowacji zabytku

Czytaj więcej: Zakończono kolejny etap prac na Tenczynie, jest  szansa na kontynuowanie renowacji zabytkuZakończył się właśnie kolejny etap prac zabezpieczających na Tenczynie prowadzonych przez Gminę Krzeszowice ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W tym roku za kwotę 500 tys. PLN wyremontowano basztę Dorotkę oraz przylegający do niej fragment muru północnego.

Czytaj więcej: Zakończono kolejny etap prac na Tenczynie, jest szansa na kontynuowanie renowacji zabytku

 

Kiolejny turniej na Tenczynie już we wrześniu 2017 roku

Czytaj więcej: Kiolejny turniej na Tenczynie już we wrześniu 2017 rokuW dniach 2-3 września 2017 roku odbędzie się na Zamuk Tenczyn kolejny "Turniej o topór Andrzeja Tenczyńskiego". Plan całej imprezy na załączonym plakacie.

Czytaj więcej: Kiolejny turniej na Tenczynie już we wrześniu 2017 roku

 

Rozpoczyna się kolejny etap zabezpieczenia Tenczyna

Czytaj więcej: Rozpoczyna się kolejny etap zabezpieczenia  TenczynaW tym tygodniu rozpoczął się kolejny etap prac zabezpieczających na Tenczynie. Dział Inwestycji Urzędu Miejskiego w Krzeszowicach poinformował że we wtorek 25.07.2017 r. na teren zabytku weszła ekipa budowlana Pana Michała Lipińskiego. Remont obejmie basztę Dorotkę wraz z przyległym do niej murem zewnętrznym zamku górnego. Odgruzowane będą również te pomieszczenia zawalonego skrzydła północnego których nie objęły dotychczasowe prace konserwatorskie.

Czytaj więcej: Rozpoczyna się kolejny etap zabezpieczenia Tenczyna

 

Święto Papieru 2017 w Dusznikach-Zdroju

Czytaj więcej: Święto Papieru 2017 w Dusznikach-ZdrojuWstępny program XVII edycji Święta Papieru
29-30 lipca 2017 r.

Podczas Święta Papieru odbędzie się:
- finisaż wystawy sztuki papieru „Papierowe inspiracje”; miniatury wykonane przez członków zrzeszonych w Międzynarodowym Stowarzyszeniu IAPMA
- koncert zespołu Siergiej Wowkotrub Gypsy Swing Quartet (29 VII godz. 17.00)
- prezentacja wystawy stałej „Polski pieniądz papierowy” oraz wystawy czasowej „Polifonia”

Czytaj więcej: Święto Papieru 2017 w Dusznikach-Zdroju

 

Sprzedano obraz "Zabicie Wapowskiego" z Janem Tęczyńskim

Czytaj więcej: Sprzedano obraz W dniu 08.06.2017 r. za rekordową sumę 3,683 mln. PLN sprzedano na aukcji w Warszawie obraz "Zabicie Wapowskiego" Jana Matejki z kasztelanem wojnickim Janem Tęczynskim w roli głównej. Jest to obecnie najdroższy polski obraz zlicytowany w naszym kraju. Jan Tęczyński znajdujący się w centrum dzieła był jedną z najważniejszych postaci w historii Tenczyna. To on przebudował zamek w stylu renesansowym nadając mu postać wytwornej magnackiej rezydencji.

Czytaj więcej: Sprzedano obraz "Zabicie Wapowskiego" z Janem Tęczyńskim

 

Dzień Dziecka na Tenczynie

Czytaj więcej: Dzień Dziecka na TenczynieW pierwszy weekend czerwca Tenczyn po raz kolejny otworzył swoje gościnne mury dla zwiedzających. W niedzielę 04.06.2017 zamek stał się miejscem zabawy dla najmłodszych dla których CKiS w Krzeszowicach oraz Fundacja New Era Art zorganizowały dzień dziecka. Nikt nie ma już chyba wątpliwości że Tenczyn zaczął pełnić funkcje użyteczne, służy społeczeństwu a nakłady poniesione w jego remont zwracają się w postaci stworzenia miejsca idealnego do zabawy i rekreacji połączonych z edukacją historyczną.

Czytaj więcej: Dzień Dziecka na Tenczynie

 

Noc w Muzeum Papiernictwa

Czytaj więcej: Noc w Muzeum Papiernictwa20 maja w godzinach 19.00-22.00 Muzeum Papiernictwa zaprasza na kolejną edycję Nocy Muzeów. W programie:

- godz. 19.00 - prezentacja wystawy czasowej „Z pięćsetką przez stulecia” (prelegent - kurator ekspozycji Jan Bałchan),

- godz. 19.30 - prelekcja nt. techniki sitodruku (prelegent - Dawid Hadar, grafik, fotograf i instruktor warsztatów przy Muzeum Sztuki w Tel Awiwie),

- godz. 20.00 - warsztaty sitodruku dla zainteresowanych

- godz. 21.00 - nocne zwiedzanie papierni

Czytaj więcej: Noc w Muzeum Papiernictwa

 

Sezon na Tenczynie już od 29 kwietnia

Czytaj więcej: Sezon na Tenczynie już od 29 kwietniaTa witryna używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Możesz je w każdej chwili zablokować zmieniając ustawienia przeglądarki.

Od 29 kwietnia br. Tenczyn będzie ponownie udostępniony dla zwiedzających. Bramy zamku będą otwarte dla turystów przez pieć kolejnych dni długiego weekendu a później we wszystkie soboty, niedziele i święta w godzinach 10.00-18.00. Przewodnikami będą członkowie stowarzyszeń Ratuj Tenczyn i Dla Szkoły w Tenczynku.

Czytaj więcej: Sezon na Tenczynie już od 29 kwietnia

 

Reklama

Reklama W Odtur

Partnerzy