Polish English German Russian
mapa atrakcji

Święto Papieru 2017 w Dusznikach-Zdroju

Czytaj więcej: Święto Papieru 2017 w Dusznikach-ZdrojuWstępny program XVII edycji Święta Papieru
29-30 lipca 2017 r.

Podczas Święta Papieru odbędzie się:
- finisaż wystawy sztuki papieru „Papierowe inspiracje”; miniatury wykonane przez członków zrzeszonych w Międzynarodowym Stowarzyszeniu IAPMA
- koncert zespołu Siergiej Wowkotrub Gypsy Swing Quartet (29 VII godz. 17.00)
- prezentacja wystawy stałej „Polski pieniądz papierowy” oraz wystawy czasowej „Polifonia”

Czytaj więcej: Święto Papieru 2017 w Dusznikach-Zdroju

 

Sprzedano obraz "Zabicie Wapowskiego" z Janem Tęczyńskim

Czytaj więcej: Sprzedano obraz W dniu 08.06.2017 r. za rekordową sumę 3,683 mln. PLN sprzedano na aukcji w Warszawie obraz "Zabicie Wapowskiego" Jana Matejki z kasztelanem wojnickim Janem Tęczynskim w roli głównej. Jest to obecnie najdroższy polski obraz zlicytowany w naszym kraju. Jan Tęczyński znajdujący się w centrum dzieła był jedną z najważniejszych postaci w historii Tenczyna. To on przebudował zamek w stylu renesansowym nadając mu postać wytwornej magnackiej rezydencji.

Czytaj więcej: Sprzedano obraz "Zabicie Wapowskiego" z Janem Tęczyńskim

 

Dzień Dziecka na Tenczynie

Czytaj więcej: Dzień Dziecka na TenczynieW pierwszy weekend czerwca Tenczyn po raz kolejny otworzył swoje gościnne mury dla zwiedzających. W niedzielę 04.06.2017 zamek stał się miejscem zabawy dla najmłodszych dla których CKiS w Krzeszowicach oraz Fundacja New Era Art zorganizowały dzień dziecka. Nikt nie ma już chyba wątpliwości że Tenczyn zaczął pełnić funkcje użyteczne, służy społeczeństwu a nakłady poniesione w jego remont zwracają się w postaci stworzenia miejsca idealnego do zabawy i rekreacji połączonych z edukacją historyczną.

Czytaj więcej: Dzień Dziecka na Tenczynie

 

Noc w Muzeum Papiernictwa

Czytaj więcej: Noc w Muzeum Papiernictwa20 maja w godzinach 19.00-22.00 Muzeum Papiernictwa zaprasza na kolejną edycję Nocy Muzeów. W programie:

- godz. 19.00 - prezentacja wystawy czasowej „Z pięćsetką przez stulecia” (prelegent - kurator ekspozycji Jan Bałchan),

- godz. 19.30 - prelekcja nt. techniki sitodruku (prelegent - Dawid Hadar, grafik, fotograf i instruktor warsztatów przy Muzeum Sztuki w Tel Awiwie),

- godz. 20.00 - warsztaty sitodruku dla zainteresowanych

- godz. 21.00 - nocne zwiedzanie papierni

Czytaj więcej: Noc w Muzeum Papiernictwa

 

Sezon na Tenczynie już od 29 kwietnia

Czytaj więcej: Sezon na Tenczynie już od 29 kwietniaTa witryna używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Możesz je w każdej chwili zablokować zmieniając ustawienia przeglądarki.

Od 29 kwietnia br. Tenczyn będzie ponownie udostępniony dla zwiedzających. Bramy zamku będą otwarte dla turystów przez pieć kolejnych dni długiego weekendu a później we wszystkie soboty, niedziele i święta w godzinach 10.00-18.00. Przewodnikami będą członkowie stowarzyszeń Ratuj Tenczyn i Dla Szkoły w Tenczynku.

Czytaj więcej: Sezon na Tenczynie już od 29 kwietnia

 

Uroczyste otwarcie nowej przystani „Twierdzy Kostrzyn“

Czytaj więcej: Uroczyste otwarcie nowej przystani „Twierdzy Kostrzyn“Po długoletnich staraniach miasta Kostrzyn nad Odrą 13 maja 2017 r. na polskim brzegu Odry, bezpośrednio u stóp starego pruskiego miasta-twierdzy Küstrin, zostanie uroczyście otwarta nowa przystań dla łodzi. Imprezie towarzyszy bogata oferta atrakcji dla całych rodzin. Wstęp jest nieodpłatny.

Czytaj więcej: Uroczyste otwarcie nowej przystani „Twierdzy Kostrzyn“

 

Kolejne 500 tys. z MKiDN na remont Zamku Tenczyn

Czytaj więcej: Kolejne 500 tys. z MKiDN na remont Zamku TenczynZ przyjemnością informujemy, że Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznało Gminie Krzeszowice dotację w wysokości 500 tys. zł, na przeprowadzenie kolejnego etapu prac zabezpieczających ruiny zamku Tenczyn w Rudnie.

Gmina złożyła w ministerstwie wniosek na dotację w wysokości ok. 2 mln złotych. Przewidywano w nim remont baszty Dorotki i przylegającej do niej części muru pólnocnego oraz kaplicy zamkowej. Mniejsza kwota dotacji będzie wymagała korekty planów i ograniczenia zakresu robót. Mimo to cieszy fakt że kolejne fragmenty warowni doczekają się w tym roku zabezpieczenia.

Czytaj więcej: Kolejne 500 tys. z MKiDN na remont Zamku Tenczyn

 

Finał rezydencji artystycznej w Muzeum Papiernictwa

Czytaj więcej: Finał rezydencji artystycznej w Muzeum PapiernictwaMuzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju, razem z Programem Rezydencji Artystycznych A-i-R Wro i Europejską Stolicą Kultury Wrocław 2016, zapraszają na finał projektu "Mistrz i Uczeń". W ramach wspólnej rezydencji artystycznej, dr hab. Magdalena Soboń (w roli Mistrza) i Barbara Mydlak (w roli Ucznia) przez cały miesiąc razem tworzyły w przestrzeni Muzeum, a efekty ich pracy będzie można zobaczyć podczas prezentacji 30 września o 16:00. Wstęp wolny.

Czytaj więcej: Finał rezydencji artystycznej w Muzeum Papiernictwa

 

Reklama

Reklama W Odtur

Partnerzy