Polish English German Russian
mapa atrakcji

Eratyki i papierowe rzeźby w Dusznikach Zdroju

Czytaj więcej: Eratyki i papierowe rzeźby w Dusznikach ZdrojuRok 2018 Muzeum Papiernictwa inauguruje wystawą Tomasza Westrycha „Signum Temporis” („Znak czasu”), której wernisaż odbędzie się 19 stycznia o godz.16.00.

Czytaj więcej: Eratyki i papierowe rzeźby w Dusznikach Zdroju

 

Kolejny wniosek o udzielenie dotacji na zabezpieczenie Zamku w Tenczyna

Czytaj więcej: Kolejny wniosek o udzielenie dotacji na  zabezpieczenie Zamku w TenczynaGmina Krzeszowice złożyła w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego kolejny wniosek o udzielenie dotacji na prace konserwatorskie i roboty budowlane w celu zabezpieczenia ruin zamku Tenczyn– etap IX. Planowane roboty koncentrują się w obrębie zamku górnego. Ich wartość wynosi nieco ponad 2 mln. PLN.

Zaplanowany zakres prac wyraźnie wskazuje na to że Gmina Krzeszowice ma zamiar uatrakcyjnić obecnie funkcjonującą trasę turystyczną dodając do niej nowe fragmenty zamku. Do zabezpieczenia wytypowano te części ruiny które natychmiast po remoncie będą mogły zostać udostępnione dla zwiedzających. Wśród nich znalazła się kaplica zamkowa która wymaga pilnych zabiegów konserwatorskich. Dąży się też do udostępnienia turystom tarasu na baszcie Dorotce.

Czytaj więcej: Kolejny wniosek o udzielenie dotacji na zabezpieczenie Zamku w Tenczyna

 

Zakończono kolejny etap prac na Tenczynie, jest szansa na kontynuowanie renowacji zabytku

Czytaj więcej: Zakończono kolejny etap prac na Tenczynie, jest  szansa na kontynuowanie renowacji zabytkuZakończył się właśnie kolejny etap prac zabezpieczających na Tenczynie prowadzonych przez Gminę Krzeszowice ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W tym roku za kwotę 500 tys. PLN wyremontowano basztę Dorotkę oraz przylegający do niej fragment muru północnego.

Czytaj więcej: Zakończono kolejny etap prac na Tenczynie, jest szansa na kontynuowanie renowacji zabytku

 

Kiolejny turniej na Tenczynie już we wrześniu 2017 roku

Czytaj więcej: Kiolejny turniej na Tenczynie już we wrześniu 2017 rokuW dniach 2-3 września 2017 roku odbędzie się na Zamuk Tenczyn kolejny "Turniej o topór Andrzeja Tenczyńskiego". Plan całej imprezy na załączonym plakacie.

Czytaj więcej: Kiolejny turniej na Tenczynie już we wrześniu 2017 roku

 

Rozpoczyna się kolejny etap zabezpieczenia Tenczyna

Czytaj więcej: Rozpoczyna się kolejny etap zabezpieczenia  TenczynaW tym tygodniu rozpoczął się kolejny etap prac zabezpieczających na Tenczynie. Dział Inwestycji Urzędu Miejskiego w Krzeszowicach poinformował że we wtorek 25.07.2017 r. na teren zabytku weszła ekipa budowlana Pana Michała Lipińskiego. Remont obejmie basztę Dorotkę wraz z przyległym do niej murem zewnętrznym zamku górnego. Odgruzowane będą również te pomieszczenia zawalonego skrzydła północnego których nie objęły dotychczasowe prace konserwatorskie.

Czytaj więcej: Rozpoczyna się kolejny etap zabezpieczenia Tenczyna

 

Święto Papieru 2017 w Dusznikach-Zdroju

Czytaj więcej: Święto Papieru 2017 w Dusznikach-ZdrojuWstępny program XVII edycji Święta Papieru
29-30 lipca 2017 r.

Podczas Święta Papieru odbędzie się:
- finisaż wystawy sztuki papieru „Papierowe inspiracje”; miniatury wykonane przez członków zrzeszonych w Międzynarodowym Stowarzyszeniu IAPMA
- koncert zespołu Siergiej Wowkotrub Gypsy Swing Quartet (29 VII godz. 17.00)
- prezentacja wystawy stałej „Polski pieniądz papierowy” oraz wystawy czasowej „Polifonia”

Czytaj więcej: Święto Papieru 2017 w Dusznikach-Zdroju

 

Sprzedano obraz "Zabicie Wapowskiego" z Janem Tęczyńskim

Czytaj więcej: Sprzedano obraz W dniu 08.06.2017 r. za rekordową sumę 3,683 mln. PLN sprzedano na aukcji w Warszawie obraz "Zabicie Wapowskiego" Jana Matejki z kasztelanem wojnickim Janem Tęczynskim w roli głównej. Jest to obecnie najdroższy polski obraz zlicytowany w naszym kraju. Jan Tęczyński znajdujący się w centrum dzieła był jedną z najważniejszych postaci w historii Tenczyna. To on przebudował zamek w stylu renesansowym nadając mu postać wytwornej magnackiej rezydencji.

Czytaj więcej: Sprzedano obraz "Zabicie Wapowskiego" z Janem Tęczyńskim

 

Dzień Dziecka na Tenczynie

Czytaj więcej: Dzień Dziecka na TenczynieW pierwszy weekend czerwca Tenczyn po raz kolejny otworzył swoje gościnne mury dla zwiedzających. W niedzielę 04.06.2017 zamek stał się miejscem zabawy dla najmłodszych dla których CKiS w Krzeszowicach oraz Fundacja New Era Art zorganizowały dzień dziecka. Nikt nie ma już chyba wątpliwości że Tenczyn zaczął pełnić funkcje użyteczne, służy społeczeństwu a nakłady poniesione w jego remont zwracają się w postaci stworzenia miejsca idealnego do zabawy i rekreacji połączonych z edukacją historyczną.

Czytaj więcej: Dzień Dziecka na Tenczynie

 

Reklama

Reklama W Odtur

Partnerzy